Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Міжнародна діяльність кафедри

Важливою складовою діяльності кафедри є міжнародна діяльність, яка відбувається у вигляді розвитку міжнародних зв’язків з науковцями різних країн, участі та організації міжнародних науково-практичних конференцій, співпраці з міжнародними організаціями. 

З метою залучення якомога більшої кількості студентів та співробітників кафедри до участі у міжнародних зв’язках, викладачі кафедри і студенти мають можливість користуватися послугами Українсько-Американського освітнього центру, Українсько-Німецького освітнього центру, Українсько-Іспанського освітнього центру, центру Українсько-Польської співпраці.

Студенти та викладачі кафедри мають змогу навчатись у Центрі мовної підготовки, який пропонує курси англійської мови для будь-якого рівня від елементарного до досвідченого, у т. ч. підготовка до міжнародних іспитів з англійської мови TOEFL та IELTS.

Залежно від мови, що вивчається, студенти мають змогу брати участь у проектах Українсько-німецького культурного центру, заснованого за підтримки уряду Федеральної землі Бранденбург та Гете-інституту; Українсько-Іспано-Латиноамериканського центру, створеного за підтримки Посольства Королівства Іспанії та Республіки Аргентина; Центру Українсько-Польського співробітництва; Українсько-Японському центрі, а також цільових освітніх програмах Міжнародного університету ресурсів (International University of Resources), створеного за участі Державного ВНЗ «НГУ», ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (Німеччина), ТУ «Краківська гірничо-металургійна академія» (Польща), Монтан-Університет Леобен (Австрія).

 

4-6 грудня 2013 р. кафедрою прикладної економіки та підприємництва спільно із University of Illinois at Urbana-Champaign (США) проведена І Міжнародна науково-практична он-лайн конференція для студентів, аспірантів, молодих вчених та спеціалістів „Сталий розвиток регіону: проблеми та перспективи” (робоча мова – англійська).

21-29 грудня 2013 р. професор Кожевников А.А. та доцент Шаповал В.А. на запрошення Генерального директора-Ректора Казахстанського ядерного університету провели семінар-тренінг з питань інноваційного менеджменту для персоналу акціонерного товариства «Волковгеологія» (м. Алмати, Республіка Казахстан). Окрім семінару, презентовані наукові та навчально-методичні здобутки Державного ВНЗ «НГУ», проведені зустрічі з ректором, першим проректором, завідувачем кафедри економіки та менеджменту, завідувачем кафедри нафтогазової справи Каспійського громадського університету (КГУ). Обговорені питання подальших робочих контактів у сфері наукових досліджень та освітньої діяльності.

16 лютого 2017 року фахівці кафедри прикладної економіки Національного гірничого університету (Євген Терехов, Любов Тимошенко та Наталія Дементьєва) провели ділові перемови з представниками міжнародних інноваційних компаній Helios Strategia та ZEB-ua під час зустрічі, яка була організована Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в межах Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

27.02.2017р. проф. Вагонова О.Г. та доц.. Тимошенко Л.В. на запрошення ДП «Інвестиційно-інноваційний центр» при інформаційній підтримці Дніпропетровської торгово-промислової палати прийняли участь в заході «Сприяючи енергоефективності в Україні: Кращі практики з Словаччини». Організатори заходу Словацька асоціація зовнішньої політики (Братислава), Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» (Київ), Асоціація енергоефективних міст України за фінансової підтримки USAID . Прооведені консультації з представниками муніципалітетів та компаній Словаччини з питань практичного досвіду муніципалітетів в сфері енергозбереження, можливостей фінансової підтримки проектів з енергоефективності.

Кафедра прикладної економіки та підприємництва ДВНЗ «Національний гірничий університет» 4 квітня 2017 р., в особі доцентів Волотковської Юлії та Шаповала Вадима, прийняла участь в дискусії представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та інших зацікавлених сторін на тему «Виходи на ринок ЄС українських бізнесменів: можливості, шляхи, інструменти, особливості та успішні кейси». Ця дискусія була проведена в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС в Україні «Будуймо Європу в Україні» у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою. Партнерами заходу були Дніпровський офіс Європейської Бізнес Асоціації (EBA Dnipro) та Дніпропетровська торгово-промислова палата. Проведені консультації з представниками регіональними представниками Европейського банку реконструкції та розвитку.

В квітні 2017 р. доцент А.Ю.Череп перебував у відрядженні в Німеччині з метою визначення напрямків подальшого розвитку міжнародного співробітництва нашого університету з ТУ “Фрайберзька гірнича академія” та Монтануніверситет Леобен (м. Леобен, Австрія), а також взяв участь у роботі комісії Міжнародного університету ресурсів.

18 травня 2017 р. доценти кафедри прикладної економіки Яцентюк С.В. і Терехов Є.В. взяли участь у роботі «Дніпровського бізнес-форуму». У рамках заходу проведені консультації з практикуючими іноземними та вітчизняними підприємцями стосовно організації та розвитку бізнесу, успішного просування продукції на ринку в умовах кризової та нестабільної економіки.

За участю кафедри прикладної економіки та підприємництва сумісно з видавництвом Trans Tech Publications (Швейцарія) за результатами наукових досліджень опубліковано англійською мовою збірник наукових праць «Сталий розвиток промислових регіонів» за загальною редакцією академіка НАН України Г.Г. Півняка, професора Р.О. Дичковського, професора О.Г. Вагонової. Технічну редакцію та супровід здійснили проф. Веденська Т.Ю, доц. Пілова Д.П., доц. Волотковська Ю.О. та ас. Донець Н.І. Цей збірник присвячений 120-річчю заснування Національного гірничого університету. Статті, які увійшли до нього, охоплюють рішення актуальних наукових проблем теоретичного і методологічного обґрунтування напрямків сталого розвитку промислових регіонів України.

24 травня 2017 року завідувач кафедри прикладної економіки та підприємництва професор О.Г. Вагонова і доцент Л.В. Тимошенко прийняли участь в семінарі-практикумі на тему: «Як експортувати на різні ринки: обираємо ринок та веземо товар». Ними проведені консультації з В.Мірошниченко – членом Американської торгової палати за напрямом «Міжнародний бізнес» щодо митного оформлення товару на експорт до країн з преференційним режимом торгівлі.

27-28 червня 2017 р. за запрошенням кафедри прикладної економіки та підприємництва для студентів та викладачів університету виступив з лекціями професор Вроцлавської політехніки (Польща) Ян Сконієчні. За результатами візиту укладений договір про спільну діяльність між НГУ та Вроцлавською політехнікою.

04 вересня 2017р. докторант кафедри прикладної економіки та підприємництва Терехов Є.В. і старший викладач Дементьєва Н.В. зустрілися з представниками німецької бізнес-делегації, що прибула до м. Дніпро із федеративної землі Захсен-Анхальт в рамках співпраці Дніпропетровської та Магдебурзької торгово-промислових палат. Формат заходу передбачав попередню презентацію німецьких підприємств та проведення двохсторонніх переговорів. Серед присутніх німецьких підприємств були ТОВ «Будівництво механізмів Гіггель» , «Зіберт – Гідравліка&Пневматика», ТОВ «FEAG Зангерхаузен»(Електротехніка), ТОВ «Центр допомоги дітям та підліткам Грос Бёрнеке».

У вересні 2017 р. докторант Terehoff Eugen . та доцент Тарас Мормуль взяли участь у роботі німецько-українській конференції «Розвиток німецько-української економічної співпраці у Східній Україні» (м. Дніпро). У рамках заходу підіймались питання активізації економічної співпраці підприємств Дніпропетровської області з підприємствами Європейського союзу та Німеччини зокрема. Обговорювались умови та актуальні проблеми виходу вітчизняних підприємств на європейські ринки, нарощення їх експортного потенціалу. Представники іноземної сторони навели приклади закордонних підприємств, що успішно здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, та відзначили можливі перспективні напрями розвитку співпраці українських та німецьких товаровиробників.

Доценти кафедри прикладної економіки та підприємництва Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» Волотковська Ю.О. та Шаповал В.А. прийняли участь в експортній конференції «Перспективні ринки збуту українських товаровиробників». Цей захід був проведений Центром підтримки бізнесу м. Дніпро на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи EU 4 Business Європейського Союзу. Доповіді щодо актуальних світових викликів, експортних можливостей та ризиків українського бізнесу зробили експерти міжнародного рівня, зокрема: Жослін Гітон, Перший Секретар Представництва Європейського Союзу в Україні; Алі Булют, віце-президент Міжнародної асоціації турецьких і українських бізнесменів (TUiD);

17 листопад 2017 р. проф. Вагонова О.Г. та доц.. Тимошенко Л.В. прийняли участь в Міжнародному економічному форумі - DEF ’2017, який організувала ДніпроОДА, зібравши понад сотню провідних вітчизняних і іноземих експертів. Під час форуму проедені консультації, дискусії та обговорені напрямки спільних проектів з підвищення якості підготовки фахівців в сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Магістр кафедри Прикладної економіки та підприємництва Юлія Бобрий в листопаді 2017 року, взяла участь у проекті « FAIR : Equal opportunities to disadvantaged and rural areas » у Чеській Республіці в рамках програми Erasmus +. До проекту залучено 6 учасників з України, Італії, Франції, Іспанії, Грузії та Вірменії. Проект « FAIR », в якому Юлія бере участь передбачає щотижнево 10-12 годин навчання (тренінги, семінари, мовні курси), 10 годин самостійної роботи й виконання поставлених завдань та 10-12 годин волонтерства у середній школі, а саме позакласні заняття з дітьми на англійській мові. Перший місяць проекту більш за все спрямований на адаптацію учасників до нових умов, розвиток й поглиблення їх знань. Саме для цього був організований on-arrival тренінг, який проходив з 9 по 14 листопада 2017 в мальовничому містечку Остравіце. Тренінг організований Чеським Національним Агентством та зібрав 25 учасників з різних країн світу (Україна, Словаччина, Німеччина, Бельгія, Франція, Іспанія, Ірландія, Албанія, Грузія, Арменія). Волонтерська робота з дітьми в чеських школах розпочнеться вже в грудні цього року, а також перед різдвяними святами учасники проекту підготують презентації та представлять свої країни школярам.

Докторант кафедри прикладної економіки та підприємництва Терехов Є.В., разом зі студентами спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – Ігорем Чаликом, Ганною Глуховою і Анастасією Сальніковою, попередньо пройшовши конкурсний відбір і отримавши запрошення, 30 березня 2018 року прийняли участь у науковій конференції «Економічне майбутнє України», організовану Українською асоціацією Римського клубу у м. Київ. Взяти участь у заході отримали можливість 350 найкращих студентів-економістів разом з викладачами з провідних ВУЗів України. З боку спікерів конференція об’єднала півтора десятка провідних міжнародних і українських економістів, науковців, успішних промисловців та підприємців. У якості доповідачів конференції виступали всесвітньо відомі вчені-економісти – Андерс Війкман (Швеція), проф. Ерік Райнерт (Норвегія), проф. Гаррі Джейкобс (США), які висловили своє бачення щодо виходу України з економічної кризи на прикладах інших, нині успішних країн, що будучі у занепаді, переживали «економічне диво», рухаючись шляхом реформ та інвестицій у освіту власної молоді.


16-18 квітня 2018 року проф. Вагонова О.Г., доц. Шаповал В.А. пройшли навчання на сертифікованому курсі з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного управління та адміністрування. Курси організовані міжнародною неурядовою організацією Global Communities в межах проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Сертифікований курс спрямований на вдосконалення підготовки професійних кадрів в сфері місцевого самоврядування, створення умов для формування та ефективної реалізації ініціатив громадян в межах нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Викладач курсу – д-р Krzysztof Gluc – директор Малопольської школи публічного управління Краківського економічного університету.


Підписана угода про участь НТУ «Дніпровська політехніка» в діяльності міжнародного консорціуму для поліпшення спроможності системи освіти в сфері публічного адміністрування (відповідальна від НТУ «Дніпровська політехніка» - проф. Вагонова О.Г.). Ця угода передбачає участь представників НТУ «Дніпровська політехніка» в семінарах та тренінгах Малопольською школою публічного адміністрування Краківського економічного університету.


Делегати факультету менеджменту кафедри прикладної економіки та підприємництва доцент Волотковська Ю.О. та студентка гр.076ск-17-1 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Сальнікова Анастасія з 22.04. по 01.05.2018 у складі групи слухачів Центру українсько-польської співпраці з метою реалізації академічної та наукової мобільності відвідали декілька вищих навчальних закладів Польщі. Ягеллонський університет (м. Кракові) однин з найстаріших університетів Європи. З метою розширення міжнародної співпраці відвідали Варшавський університет— один з найбільших державних вищих навчальних закладів Польщі, а також Краківський економічний університет (Інститут публічного адміністрування), Краківський політехнічний університет ім. Т. Костюшки та Гірничо-металургійну академію ім. Станіслава Сташиця. Для мовного стажування з польської мови та ознайомлення з культурою країни наші представники відвідали величезну кількість пам'ятних та історичних місць Кракова і Варшави.


В період з 30 травня до 01 червня 2018 р. в м. Київ відбувся перший етап роботи Консорціуму українських освітніх закладів в межах проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» ( DOBRE ). Представник НТУ «Дніпровська політехніка» - доцент кафедри прикладної економіки та підприємництва Шаповал В.А. прийняв участь в навчальному семінарі, присвяченому питанням розробки програм післядипломної освіти (підвищення кваліфікації) у сфері публічного адміністрування. На семінарі висвітлені світові тенденції розвитку системи післядипломної освіти для фахівців місцевого самоврядування та державного управління, вивчений польський досвід створення та реалізації програм післядипломної освіти, проведена групова робота з розробки програм підвищення кваліфікації суб’єктів сфери публічного управління з врахуванням українських реалій. Семінар проведений Криштофом Гвуцом (Krzysztof Głuc) – директором Малопольської школи публічного адміністрування Краківського економічного університету (Małopolska School of Public Administration of the Cracow University of Economics).


07.06-08.06.2018 доцент кафедри прикладної економіки та підприємництва факультету менеджменту доц. Волотковська Ю.О., прийняла участь в консультаціях з розробки експортних стратегій в питаннях просування експорту України в країни ЕС та Близького сходу, які проводились Міністерством економічного розвитку та торгівлі України в партнерстві з International Trade Centre.


В період з 12 по 15 червня 2018 р. в м. Київ відбувся другий етап роботи Консорціуму українських освітніх закладів за проектом Агентства США з міжнародного розвитку ( USAID ) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» ( DOBRE ). Доц. Терехов Є.В. прийняв участь в розробці за міжнародними стандартами освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів для сфери державного управління і місцевого самоврядування України. Спікер та модератор семінару – д-р Krzysztof Gluc – директор Малопольської школи публічного управління Краківського економічного університету.


Головний редактор журналу «Управлінський розвиток промислових регіонів», «Енергоефективність та енергозбереження, соціальні, екологічні, технологічні проблеми» (Швейцарія) англійською мовою (видані у Швейцарії).

Головний редактор англомовного збірника Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективність та енергозбереження – 2017».

Конференція Щвейцарія


За результатами міжнародної наукової роботи викладачами та студентами кафедри регулярно публікуються наукові статті, виконуються доповіді на міжнародних наукових конференціях високого рівня.

Про результати роботи свідчать численні публікації на міжнародних конференціях і семінарах. Кожного навчального року студентами та викладачами кафедри публікується більше 50 наукових праць.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт